Telihold időszakában vagyunk.

Naptár szerint ma, azaz február 6-án van telihold, de a telihold energiát általában már 1-2 nappal előtte is ÉS még 1-2 napig utána is lehet érezni.

 

Azon a thaiföldi kis szigeten, ahol jelenleg vagyok különösen erős a telihold..olyannyira, hogy minden hónapban megrendezésre kerül egy eléggé elhíresült Full Moon party is! Van, hogy erre az alkalomra – csak erre a partyra – több mint 20 ezer ember érkezik a szigetre.

 

Ez a mostani telihold különösen erős.

Legalábbis én igy érzem. 

Már vasárnap nap közben fejbe csapott. 

Nem csak engem, hanem az ismerettségi körömben jó néhány barátot.    

Még az elektronikai is reagált rá. 

A számítógépen akadozott, az internet szakadozott, eső volt és szél…

 

Szerencsére, mostanra már megtanultam bánni evvel az energiával…És megtanultam magammal is bánni, amikor ilyen intenzív asztrológia hatások érnek.

A magammal bánni alatt az ÖNGONDOSKODÁST értem.

 

Az öngondoskodásra is a tantra tanított meg.

Mielőtt jógával, és különösen tantrával kezdtem el foglalkozni fogalmam sem volt arról, hogy ez a telihold előtti kókadtság, fáradtság, érzelmi hullámvasút ennek a holdenergiának köszönhető. Ilyenkor sok energia szivárog el a rendszeremből. Veszítek a vitalitásomból.   

 

Az öngondoskodásba beletartozik az érzelmeid, az idegrendszered gondozása is.

Az öngondoskodás tulajdonképpen önszeretet és önelfogadás.

Ez tanított meg arra, hogy amikor ez a fáradt-kókadt teliholdas időszak van, akkor NE nyomassam magam. Ne erőszakoljam bele magam ’aktivitásba’. Mert gyakran – de nem mindig – ilyenkor az visszavonulásra vágyom. Az esik jól, ha otthon maradok. Vagy máskor épp az, hogy kimegyek a természetbe.

Megtanított, hogy ne kritizáljam magam vagy ne elégedetlenkedjek magammal, mert ezeken a napokon kevesebb a lendületem a szokottnál…hanem fogadjam el, ahogy a testem a külső tényezőkre reagál. 

A kritika és ön-erőszak helyett találjam meg, hogy ezeken a napokon mi segít visszatérni az egyensúlyba. 

Lehet ez egyedüllét. Máskor társaság. Megint máskor tánc, vagy egy masszázs. Megint máskor egy kád fürdő, vagy épp egy hideg zuhany. Vagy egy tea / forró csoki….vagy csak pihenés és zenehallgatás…mindig más és más.

Ezért hasznos, ha az öngondoskodás alatt vannak aktívabb és passzívabb tevékenységeid és abból választhass aszerint, hogy a passzívra vagy az aktívra van épp szükséged. 

 

Mit gondolsz mik a passzív és mik az aktív öngondoskodás tevékenységek?

 

Mint ahogy arrai is a tantra tanított meg, hogy mivel az én asztrológia képletemben a hold nagyon erős helyen áll, teljesen természetes, hogy ilyen intenzíven reagálok a hold változásaira.

 

Hogyhogy a tantra tanított meg erre? 

Mert a tantrában minden részletre figyelünk. 

Ahhoz, hogy egy-egy meditációból, jógagyakorlatból, rituáléból vagy épp sz@xuaitással kapcsolatos önfejlesztésből a maximumot tudjuk kivenni, érdemes figyelni a bolygóállások pozitív vagy épp negatív hatására.